Статті по автору Єгор Фелюст

Культура:війна. Єгор Фелюст (Neformat)

Презентуємо подкаст з івент-менеджером та журналістом Неформату Єгором Фелюстом про зміни в музичному житті Чернігова після повномасштабного вторгнення та терапевтичну роль музики для містян у цей період.

Марний: Намагаємось робити музику, від якої нам не соромно й кайфово

Київський гурт Марний вільно експериментує зі звучанням, активно концертує та намагається боротися з хаосом воєнних часів. Про все це в короткій розмові з Яковом Марним.

Андрій Жолоб (Бетон): Перечекати війну не вдасться

Андрій Жолоб, учасник львівського панк-гурту Бетон зараз у лавах ЗСУ. Ми вирішили поговорити із ним про будні військового медика, рубрику #запискидоктораЖолоба, власне, сам гурт і отримали кілька гарних порад для інших лікарів, цивільних і навіть влади.

Захована у підвалі молодість: спогади про окупацію Чернігова (Блог)

Наш колега Єгор Фелюст з лютого не покидав Чернігів, пережив кілька прильотів, ризикував життям у чергах за хлібом, але зараз, на щастя, місто є порівняно безпечним. Єгор поділився з нами своїми болючими, але правдивими спогадами та емоціями про той період. 

Редакційний топ: найкращі альбоми 2021 від Єгора Фелюста

Блек-метал, хардкор, дарк ембієнт та інші цікаві стилі цілком добре уживаються у плейлисті нашого івент-менеджера та рецензента Єгора Фелюста. Зацініть його і ви. 

Як хвиля поппанк ревайвалу оминула Україну

Чи повернулася популярність поппанку у світі та чи актуальна тема його ревайвалу в Україні? Нумо розбиратися.

Клятий 2020-ий. Висновки та враження від Єгора Фелюста

Завершує новорічну серію підсумків року наш новинний редактор та івент-менеджер Єгор Фелюст.

Завершує новорічну серію підсумків року наш новинний редактор та івент-менеджер Єгор Фелюст.

BANANA events: Організація концертів — емоційно складний бізнес

Взимку цього року було чимало балачок про те, що пандемія влітку відійде і восени ми повернемося до звичайного концертного ритму та життя. Зараз останній місяць осені, кількість хворих перевищила 10 тисяч, концертна індустрія по всій планеті на останньому подиху, навіть підтримка держави неспроможна врятувати як організаторів, так і власників майданчиків. Та ми все ж вирішили розповідати вам і далі про українських організаторів, шляхи їхнього становлення та особливо те, як вони почуваються зараз, які плани мають на майбутнє.

Burn the Scene for Fun: фестиваль дружби, DIY і дощів у Житомирі

Продовжуючи серію про оргів, цього разу ми хочемо зіграти на ностальгії, та розповісти вам про фестиваль, котрий відомий, без перебільшення, кожному, хто хоч трошки занурений в український андерграунд, — Burn the Scene for Fun (BTSFF) та його нащадка раньше было лучше.

Neformat Family: Marejada

Neformat Family існує для того, щоби ви згадали ті самі деньки, коли "горіти" в репетиційках, підвалах, їдальнях та маленьких тісних приміщеннях здавалося звичною справою; щоби викликати у вас скупі сльози, порив емоцій, ностальгію за часами, коли все здавалося простим, безтурботним та відчувалося набагато гостріше.

COVID-19 проти музикантів

Про те, що роблять на карантині українські музиканти, ми вже писали, а сьогодні мова піде про інше — що вони відчувають у цій всій непростій ситуації та як її проживають. 

Stay Tuned! Vol. 60 Ольга Андросова

Сьогодні слухаємо плейлист Ольги Андросової, що найбільше відома як концертна фотографиня і яку ви могли неодноразово бачити на різноманітних івентах в різних куточках України. А ще дівчина є бас-гітаристкою дніпровського ню метал гурту Folder4.

Stay Tuned! Vol. 57 Ігор Куля (Тулим)

Ми давненько не звертались до вітчизняної хіп-хоп сцени. Екскурсію у світ цього вітчизняного та класичного зарубіжного жанру попросили провести Ігоря із гурту Тулим, більше відомого як Куля. Спойлер: тут є і хардкор (:

Де дивитися музичні лайви: 12 українських і закордонних шоу

Музика дарує нам невимовний спектр емоцій, завдяки їй з'являється бажання побачити на власні очі людей, які настільки глибоко змогли проникнути всередину свідомості, самими лише звуками. Як результат — ми відвідуємо їхні шоу. Благо, технології також дійшли до того, що подивитися лайв улюбленого артиста можна з будь-якої точки світу в хорошій якості.

Stay Tuned! Vol. 51 Юра Казарян (White Ward)

Напевно, називати White Ward молодим гуртом та новою кров’ю буде вже недоцільно. Нещодавно вони видали другий повноформатний альбом "Love Exchange Failure", котрий демонструє поєднання експериментального пост-блеку з нуарною атмосферою та ще більшим використанням саксофону і клавішних. Вже маємо претендента на звання "альбом року". Тому сьогодні свої вподобання демонструє саме Юрій Казарян, гітарист.

Neformat Family: Memorials

Ми продовжуємо порпатися на горищі Неформату та шукати те, що ви могли вже забути. Сьогоднішні спогади будуть про гурт, котрий своєю творчістю зумів розчулити не одну сотню людей. Ця творчість, точніше сказати — лірика, має всі права називатися повноцінними віршами. Цьогоріч восени вони могли би святкувати десятиріччя існування. За словами очевидців, це був один із найнезвичніших гуртів на всій вітчизняній панк-сцені за весь період її існування. Їх нарікали "народними" та гуртом-караоке. Серед коментарів під фото або відео, котрі стосувались минулих виступів, завжди був жарт, що для гарного виступу їм необхідна пара мікрофонів — другий, для тих, хто постійно вривається на сцену.

Stay Tuned! Vol. 45 Макс Чейз (Destroy My Hope)

Находясь в Чернигове и все больше погружаясь в музыкальную жизнь города, я постоянно открываю для себя что-то новое и приятное. Около двух лет назад одним из таких открытий стала группа Destroy My Hope, которая играет сочетание современного хардкора и металла. Я обратился к их вокалисту, Максу, чтобы тот рассказал о своих предпочтениях среди отечественной и мировой музыки. Ну, как всегда, ю ноу)

Нові обличчя українського хардкору

Пройшли перші п’ять років після гучних подій, котрі мільйонам українців відкрили очі на багато речей. За п’ять років все, що було пов’язане з нашим повсякденним життям змінилося, щось до невпізнаваності, щось майже ні, але зміни відбулися в усьому, навіть мимоволі. Торкнулися вони й української хардкор-сцени. 

Мой билет - моя крепость

Казалось бы — что может быть проще, чем покупка билета на мероприятие любимого исполнителя? Действительно, сейчас данная процедура может занять у вас до одной минуты и все, готово! Билет в кармане, вернее, в письме пришедшем на электронную почту. Но за этим простым движением скрывается много истории, много лет развития и становления билетной культуры в Украине, да и в целом в мире. И сегодня ми попытаемся выяснить — что ж такое билет в современном понимании, как не стать жертвой мошенника во время и после его покупки, почему массы отдают предпочтение электронной его форме и какое концертное будущее нам готовят инновационные технологии.

alyona alyona — порятунок українського хіп-хопу?

Одразу після першого випущеного кліпу, Альону Савраненко охрестили ледве не порятунком та месією україномовного хіп-хопу; людиною, що вестиме за собою цілий жанр у країні; найяскравішою фрешвумен за останній час. Чи так це насправді? Чи витримає вона таку відповідальність? Чи справедливо надані звання? Давайте проаналізуємо.

10 знакових гуртів в українському скрімо

Напевно, скрімо - єдиний жанр у країні, який має одиниці довгоживучих команд і десятки тих, які загорілися на пару років і зникли так само раптово, як і з'явилися, залишивши, у кращому випадку, спадщину у вигляді погано записаних демок, міні-альбомів і лайвів із жахливо ламповою атмосферою.

Размышления: является ли трэп логическим продолжением металкора?

Да-да, именно так, вы не ошиблись и ничего вам в глаз не попало, читатель. Вы действительно сейчас будете читать статью о том, что два, казалось бы, несвязанных жанра, между собой имеют намного больше общего, чем вы могли представить.

Женщины в музыке: от джаза до андеграунда и обратно. Часть 2

Цель этого материала - показать, что при тотальном мужском музыкальном доминировании всегда находились смелые женщины, которые специально или невольно давали смачную оплеуху устоявшимся канонам. В первой части материала мы уже поговорили о джазе, рок-н-ролле и классическом роке.  В этой же части мы дойдем до нашего времени и затронем, в том числе, украинскую сцену.

Женщины в музыке: от джаза до андеграунда и обратно. Часть 1

Исторически так сложилось, что женщинам в обществе место было отведено крайне неоднозначное, мягко говоря. Образно, большую часть времени их существование проходило под лозунгом: ''курица - не птица, баба - не человек''. Скорее всего, объясняется это тем, что с развитием продуктивных сил в эпоху мезолита на смену матриархату пришел патриархат. Мужчины взяли на себя физически трудную работу и заняли более высокое положение, как в обществе, так и в семье.