YOURA — Plan Б (2019)

З минулого року продюсер, творець і вокаліст Грибів Юрій Бардаш запустив свій власний проєкт YOURA, де вже він сам злий пояснює за життя. Тільки робить він це не в найбільш звичній для гопника або урки манері. Так, у музиці проєкту, а точніше в інтонаціях вокалу і текстах, є відповідний колорит. Але він там, швидше за все, через коріння, які у Юри з Алчевська, що в Луганській області на Донбасі. І для створення "фішки".

Тут для розриву шаблону дуже круто додавати манеру мурчати та змішувати її з філософськими термінами та цитатами інтелектуалів. Інтро першого LP YOURA "Plan Б" починається зі слів Козьми Пруткова: "Багато речей нам незрозумілі не тому, що наші поняття слабкі. Але тому що ці речі не входять в коло наших понять. Зрозумів, ні?"

Вже в цій першій фразі міститься той самий абсурдний контраст начитаного пацанчика з району. В цілому, прослухавши весь реліз від 1 до 10 треку стає зрозуміло, що Бардаш - точно не той, за кого себе видає. Є думка, що "Plan Б" не злетить зовсім на рідних просторах "ланів та степів", але це мало турбує його творця.

Все одно виходять гарматні відео і в сусідній країні він виступає в телевізорі на вечірньому шоу Івана Урганта. Погано це чи ні — очевидно, питання не політичне, в тому плані, що не має відношення до розподілу людських життів, розпилу ресурсів і територій. Воно радше стосується заробляння грошей.

На релізі в треку "CASH" так і говориться, що "потрібні бабки? Будуть". Якщо прагнути до своєї мети та нікого не слухати, то це хороший рецепт. Бардаш так і робить. Він нафарширував свій реліз сумішшю з музики 1990-х у вигляді ритмічного індастріалу того часу, шматка Death Grips, а точніше нойзу та контрастної лірики.

Тому, хто думає, що "Plan Б" - це брейкбіт можна послухати Gravity Kills, Cubanate, Think About Mutation і Primal Scream. Кровостока у YOURA теж не спостерігається, як багато хто думає — тематика не та. Тут більше промисловий край і його звичаї. Чого тільки вартий останній кліп колективу на пісню "GRUZOVIK". Там все дуже за справедливість і колорит підібраний один в один, як на заводах Сходу України. Пики начальства теж типові.

Рідко де можна почути слова про нелюдей і бурсу ("BURSA"), згадку метамодерну і четвертого реактора ("AGENT"), звернення до луддитів і сингулярності ("PSYCHOTRON"), а також про те, що виродки навчилися вбивати ("OUTRO") в одному альбомі.

Є ще одне цікаве відсилання — Sound City. Так називалася культова студія, на якій у Каліфорнії з 1969 по 2011 хто тільки не записувався — від Ніла Янга до Тома Петті, від Nirvana до RATM, від Kyuss до Red Hot Chili Peppers. Тільки історія розказана у цьому треці YOURA більше підходить для клубу Party Zone, який існував в Алчевську з 1990-их по 2000-і. Там саме збиралася найрізноманітніша публіка — від бандитів до рейверів. Та й місце було культовим і відомим на всю Лівобережну Україну.

Чотири композиції з "Plan Б" вийшли фітами з репером ШЛЕМ (Helmet — ще одна відсилання до 1990-х?). За цим ім'ям ховається Кирило Григорашенко, він же ГРДА, він же Патріс Лумумба — соратник Альберта Кієвстонера й учасник третього сезону "Україна має талант". З Бардашем у нього вийшло однозначно цікавіше!

У "Plan Б" є всі шанси стати ТОП-1 цього року. Навіть якщо він не увійде в маси. Але, є думка, що вже увійшов. Перший приз відео з цього альбому вже взяло на щорічному RAR.UA AWARDS. Подивимося, як підуть справи далі.

У Харкові, до речі, проходить щорічний фестиваль соціальних інновацій Plan B, на якому виступають світові зірки, відкрито кілька десятків локацій, проходять рейви та хіп-хоп — вечірки. Бардашу з його новою програмою там явно місце.

А взагалі, його приклад може стати одним з показових, як і якою ціною всього домагатися. Адже, "ти складаєш мрії, а це звук мого регіону". І він такий, галасливий і індустріальний.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

YOURA у соцмережах:

https://soundcloud.com/yourazloy/sets/plan-b
https://www.facebook.com/Yourazloy/
https://www.facebook.com/yura.bardash

Neformat.com.ua ©

1. INTRO
2. AGENT
3. CASH (Feat. ШЛЕМ)
4. GRUZOVIK
5. UNDERATTACK (Feat. ШЛЕМ)
6. PSYCHOTRON
7. KETKA
8. BURSA (Feat. ШЛЕМ)
9. SOUND CITY (Feat. ШЛЕМ)
10. OUTRO

17.05.2019