Sick Solution — Hardcore Yakuza (2024)
Вінницький гурт Sick Solution, один з найактивніших гравців сучасної української метал-сцени, 18 жовтня презентував свій перший повноформатний альбом. Його переваги та недоліки аналізує Дмитро Акімов.
Досить цікаво бачити, як у наші дні розвивається локальна важка сцена: поки доступ до закордонних гуртів лишається неймовірно обмеженим, саме в контексті живих виступів, вітчизняні виконавці виконують п’ятирічний план удвічі, а то і втричі швидше. Та і, власне, на інтересі місцевої аудиторії це дуже помітно та відчутно — жарти про "Сіків на мейні" сприймаються не так уже й іронічно.
Утім, якщо увага публіки зростає в помітній прогресії, то саме з музичною складовою є ще певні нюанси і знайти над чим ще працювати можна без великих труднощів. Таким саме і вийшов дебютний повноформатний альбом від вінницьких металкорщиків — амбітним, гучним, але все ще сируватим і місцями аж некомфортним. Але про все по черзі.
Альбом також доступний на стримінгах
Sick Solution на початку свого творчого шляху майже не подавали надій — дуже типовий і стандартний металкор для класичної аудиторії Vans Warped зразка кінця 00-х років. Проте з 2020 року з виходом синглу "Godzilla" відбулись поворотні зміни у творчості вінницьких хлопців, які й привели їх до сучасної форми — більш важкого та похмурого металкору з величезною кількістю гумору та мемів.
Сучасні тенденції в цифровій дистрибуції музичного контенту диктують нові вимоги — світом правлять регулярні сингли, які дають змогу тримати гурт на слуху й постійно нарощувати аудиторію. Проте досягнення у вигляді альбому — це завжди вагома й бажана висота, яку попри все намагаються підкорити гурти. Особливо, якщо вдається видатись на фізичних носіях, а також додати серію концептуального мерчу на різний смак. Благо, з виданням проблем у Sick Solution немає — гурт уже анонсував, що на початок 2025 року планується наклад платівок від ТількиТак Рекордс і кожен охочий зможе поставити собі на поличку гарний конвертик з обкладинкою "Hardcore Yakuza". Хоча щодо рентабельності та доречності цього видання в мене виникають питання — чи достатньо буде серед поціновувачів вінілу охочих придбати у свою колекцію такий екземпляр? Час покаже.
На фото зліва направо: Павло (гітара), Антон (бас), Артем (вокал), Андрій (ударні)
Сам альбом почав активно обростати мʼязами та масою вже з приходом у гурт нового гітариста Павла, який раніше був учасником дружнього для Sick Solution колективу 0 %Mercury. Зі слів Артема, вокаліста, саме Павло пообіцяв написати альбом, а тому гурт узяв його слово й почав виносити його в маси — альбом буде, очікуйте, тому й на самих музикантів був створений штучний тиск у вигляді обіцянки перед фанатами.
Щодо самого матеріалу, то тут дійсно прослідковується концепція та саме сонграйтинг Павла — музично це справді міцна та досить якісно зроблена платівка. Треки міцно тримаються купи, вони досить органічно повʼязані між собою і гарно передають настрій саме альбому. Немає враження, що слухаєш салат зі збірки синглів, які гурт штампував для ритму. Та й музично тут усе досить пристойно, на перший погляд — вистачає цікавих рішень та хукових моментів, а гітарний саунд став ще трохи нижчим і важчим, що додає додаткових забарвлень уже створеному фірмовому звучанню гурту. Але й без недоліків не обходиться — занадто відчувається вплив найяскравіших представників сучасної єврокор сцени. Тут ми маємо й типові шматки як у Nasty, так і більш важкі та похмурі брейкдауни на кшталт Paleface Swiss, які постійно супроводжуються більш низьким вокалом, а подекуди й навіть ледь не "свинкою", як це було модно 20 років тому серед дезкор гуртів. А трек "Lovesick Boy" надзвичайно сильно віддає творчістю Malevolence, особливо в контексті вокалу.
Жваву атмосферу концертів добре передає свіжий кліп гурту
І якщо вже мова зайшла про вокал, то саме до нього найбільше претензій. Суто технічно виконано все круто і якісно — Артем дійсно відкрився з нової сторони, а його енергетика на сцені не залишить нікого байдужим, тут навіть сперечатись не варто. Але тексти, розстановка їх по треках і взагалі сенси, які передаються на альбомі — це його найбільший мінус. Коли слухаєш деякі пісні, складається враження, що лірика писалась ледь не на колінці прямо перед записом — настільки вона недопрацьована та недолуго покладена на музику. Що вже казати, коли один із треків взагалі має рівно два слова — розумію, що такий задум, але все одно виглядає досить ліниво.
Якщо ж розбирати деякі рядки з текстів, то місцями стає аж некомфортно. Звісно, важка музика — це не місце для високих епітетів (принаймні зазвичай), але краще працювати над текстами не завадить нікому, інакше потім трапляються наступні вислови:
"Нахуй це життя
Я дитя гниття
Нахуй це лайно
Мені все одно"
А зі слів:
"Кровопроливач
Морди суки омивач
Блять"
можна було б скласти легендарне хоку. Не робіть так більше, будь ласка. Та й всі ці приколи з “чіназесами” та іншими жартами сумнівної якості не дають додаткових балів гурту аж ніяк — навпаки, вкотре прикладаєш долоню до лоба і сподіваєшся, що цього більше ніколи у творчості наших команд не трапиться.
Так, тут є концепт, так, гурт позиціює себе як "більш розважальний", аніж серйозний і глибокий. Але це великий, ще й дебютний реліз такого масштабу — від роботи цього ґатунку очікуєш значно більшого та серйознішого підходу. Разом з тим, маю повторитись — саме наживо гурт виглядає супер круто й енергійно, звучить дуже агресивно та впевнено, а те, що він більше про фан і менше про щось серйозне, — це вже інше питання, яке кожен сам для себе вирішує, наскільки це важливо.
Підсумовуючи цей альбом з усіма його перевагами та недоліками, можу сказати тільки одне — сходіть на концерт-презентацію в рамках туру у вашому місті, якщо є така змога (ред. триває великий листопадовий тур гурту, дати і квитки тут). Це дійсно буде цікаво і весело. Особливо, якщо вам подобається хтось із когорти Nasty, Paleface Swiss або Malevolence — навіть якщо симпатизує тільки один гурт, то в цьому коктейлі ви зможете зацінити ще й інших представників єврокору, можливо, теж сподобається.
Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua
Дізнатися більше про гурт:
https://uadd.me/sicksolutionhc
Фото надане гуртом
1.Якудза
2.Rae Lil Black (666)
3.Sickies
4.Кровопроливач
5.Lovesick Boy
6.Рамен Метал
7.Шакал
8.Гієна (Анафема)
9.Сколопендра
10.Ghidorah (feat.True Tough, Mordox)
11.Трунар (Госпел)