8 артистів, яких не можна пропустити на Веган Вікенд X

Веган Вікенд X — дводенний фестиваль, який поєднує веганство, музику, мистецтво та підтримку ЗСУ. Розповідаємо, кого та чому варто послухати.
7–8 червня на території культурної інституції ∄ у Києві відбудеться Веган Вікенд X — дводенний благодійний фестиваль від ГО "Кожна Тварина". Його мета — популяризація веганства, підтримка Сил оборони України та формування етичного суспільства, у якому тварини не сприймаються як їжа, товар чи одяг.
Музична програма цьогорічного фестивалю вперше охоплює дві сцени з лайвами та діджей-сетами, де перетинаються експериментальна електроніка, нойз, гітарне інді та імпровізаційна музика.
Concert Hall Stage — простір експериментальної електроніки, орієнтований на споглядання, рефлексію та глибоке занурення у звук. Сцена взаємодіятиме з мультимедійною виставкою від студій u2203 та Photinus, а також фотовиставкою Джо-Енн МакАртур, засновниці We Animals.
Community Garden Stage — сцена, де переплітаються танцювальна електроніка, жива інструментальна музика, гітарне інді та небанальний поп.
Ми обрали вісім лайв-артистів із лайн-апу, чиї виступи особливо радимо не пропустити.
Матеріал опублікований на умовах партнерства за підтримки ГО "Кожна Тварина".
Oleksii Podat
Oleksii Podat — музикант родом зі Словʼянська, який працює на межі ембієнту та нойзу. Він створює унікальний стиль, який сам визначає як "мелодійний нойз". Підхід Олексія відзначається радикальною обробкою звуку в поєднанні з попмузичними та академічними тропами, що робить музику водночас чуттєвою та експресивною.
Одним із найбільш знакових релізів виконавця став альбом "лагідні стосунки зі світом на дні землі", який потрапив до топу релізів 2024 року, за версією Neformat. Цей запис вдало поєднує ніжність та чуттєвість інді з безкомпромісною шумовою естетикою.
noorj
noorj – електронний проєкт Нурі Ашурової, вокалістки шугейз-бенду Almaz та кураторки школи Module Exchange. Також виступає як саундпродюсерка та диджейка, поєднуючи електроніку з живим вокалом та авторськими семплами. Її сети — це багатошаровий і чуттєвий звуковий простір, де ритм, голос і середовище взаємодіють без чітких меж.
Emil Asadow
Emil Asadow — український композитор, мультиінструменталіст, саунд-дизайнер і продюсер з Одеси. Учасник формації "система", автор аудіоанімаційного перформансу "Бестіарій" та артхаусної вистави "Афантазія".
У своїх перформативних виступах Еміль поєднує звук і візуальні елементи, створюючи повноцінні аудіовізуальні шоу з використанням технологій захоплення облич, світлових інсталяцій та аудіореактивного відео.
Музика Еміля — це експериментальний підхід до ембієнту та електроніки, що включає текстурну електроніку, акустичні інструменти та елементи імпровізації. Останнім часом він працює над напрямом еко-блек-ембієнт — поєднанням спокійних ембієнтових текстур з активною електронною складовою.
stonefromthesky
stonefromthesky — київський електронний проєкт, заснований Олексієм Зінченком у 2012 році. Олексій може бути вам відомий завдяки численним виступам на наших подіях, зокрема на Neformat Fest та конференції.
Музика проєкту вирізняється кінематографічністю, складними звуковими полотнами, що поєднують синкоповані ритми, багатошарові текстури та щільний басовий грув. За час існування stonefromthesky випустив кілька альбомів та EP, а також створив саундтрек до інді-гри "Undungeon".
YUVí
YUVí — київська саундпродюсерка, що представляє нову хвилю української електронної сцени. Її музика вирізняється поєднанням чуттєвого поп-вокалу з басорієнтованою електронікою, утворюючи міст між андерграундом і мейнстримом. Дебютний мініальбом "По тобі" увійшов до нашого топу релізів у 2023 році.
На живих виступах YUVI демонструє провокативну впевненість та відкритість до експериментів, зберігаючи баланс між самобутнім звучанням і сучасними електронними трендами.
Ariadna
Ariadna — сольний електронний проєкт Марії Свістєльнікової з Кривого Рогу, у якому поєднуються darkwave, breakcore, техно та драм-н-бейс із ніжним жіночим вокалом. За словами артистки, вона створила цей проєкт чотири роки тому, прагнучи "змінити уявлення про українську електронну музику".
У своїх релізах Марія експериментує із жанрами та звучанням. Наприклад, у треку "Безодня" переосмислює віч-хаус звучання. Водночас музика Ariadna залишається впізнаваною завдяки поєднанню атмосферного електронного звучання та інтроспективних текстів.
headachee
headachee — київський гурт, що працює на перетині шуґейзу та сьорф-року. Їхній стиль — це суміш мелодійних гітар, шумових текстур і самоіронічної лірики. headachee уникають сталих концепцій і не бояться змінюватися — кожен їхній реліз звучить по-новому, зберігаючи щирість і впізнаваний настрій.
Цього року гурт отримав спецнагороду Young Blood. Orange на Jäger Music Awards. А ще ви могли чути їхню музику на радіо у грі "S.T.A.L.K.E.R.".
KESER1
KESER1 — художник, акціоніст і нойз-музикант із Києва. У своїй творчості він досліджує нонконформізм, соціальні суперечності й особисті переживання. Його музика — це своєрідна форма опору інформаційному шуму, створена з повсякденних звуків, вокальних імпровізацій та мінімалістичного обладнання.
KESER1 брав участь у театральних постановках, благодійних компіляціях і випустив понад десяток самостійних релізів. У його звучанні — noise, ambient, елементи неокласики, а також чіткий вплив хардкору.
Також на вас очікують: лекторій, велика мультимедійна експозиція, фотовиставка, маркет у колаборації з БФ "Спілка", великий веганський фудмаркет та бар, тату за донат та інші активності.
Фото з минулих Веган Вікендів
100 % залучених коштів буде спрямовано на підтримку Сил оборони України — до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" та на веган-пайки.
Фестиваль відбудеться за підтримки генерального партнера Eat Me At, а також некомерційних партнерів: ∄ (клуб на Кирилівській), u2203 та студії Photinus.
Детальний розклад на два дні фестивалю та квитки доступні за посиланням:
https://secure.wayforpay.com/payment/vegan_weekendX
Веган Вікенд в інстаграм:
https://www.instagram.com/vegan_weekend/