Dronny Darko — Origin (2020)

Історія починається з... мінімалістичних ландшафтів, що почали з’являтися перед слухачем ще чотири роки тому. Саме тоді Олег Пузан, більш відомий поціновувачам рідного drone та dark ambient, почав писати свою чергову трилогію про викрадення протагоніста прибульцями.

Першим розділом став альбом "Neuroplasticity" 2016 року, що являє собою певну інтровертну мандрівку. Другий розділ "Abduction" побачив світ у 2017-му і розповідає про саме спостереження інопланетянами за героєм оповіді. Третя, завершальна частина "Origin" уже про те, як відчути себе у своїй тарілці. Бо ти такий дивишся на світ навколо, а там на небі три сонця, та й пробудження було не найбільш райдужне. Все гуде, все віддає незвичними звуками, що резонують болем та гострими відчуттями на фізичному рівні. Отже, потрібно все одно якось жити. Мабуть, такі перші враження є чимось диким, тим, від чого виникає бажання бігти, але неможливо. Людина зіштовхнулася з неминучістю.

Dronny Darko зміг створити окремі відчуття холодної самоти. Але ж у нього великий досвід робити такі саундскейпи. Для роботи над цим релізом він застосовував багато польових записів, переробляв їх, перезводив, та поєднував одні з іншими. На написання таких звукових структур його надихав мінімалізм в архітектурі та фото. Це чутно на "Origin", бо у чотирьох треках чітко присутній lowercase. А цей напрямок, як індикатор свідомості — там мало звуків, багато тиші та взагалі відсутня мелодійність. Ритм там теж не знайдено, та й не буде його там ніколи!

 

Це вже не перша трилогія музиканта, яка розповідає про щось дике, фантастичне, таке, що лякає. Світ уже побачив попередній саунд-триптих, який складався з "Outer Tehom", "Spira Igneus" та "Black Hive". Це полотно Dronny Darko писав з 2014 по 2018 роки. У тих роботах Олег Пузан досліджував речі, точніше, дещо, що лежить поза часом. Ті його роботи мали більший ступінь занурюваності, оскільки там потрібне було виключно внутрішнє дослідження та все ж таки відчуття часу.

У новій трилогії ти можеш просто не розуміти, котра година та скільки минуло за вікном хвилин чи років. Та й узагалі, чи існують вони у тому місці, звідки йде розповідь. Може, там не знають, що таке час, як ним користуватися і навіщо він потрібен. Може, саме для цього викрали протагоніста, щоб зрозуміти. Що це за інструмент такий ми використовуємо, щоб краще поводитися з реальністю.

У будь-якому разі митець — не науковець та не повинен пояснювати до найменших деталей, що він мав на увазі. У нас, на жаль, відокремлюють поняття художника, музиканта, творця та не поєднують їх під одним визначенням — артист. А така фігура зараз є одним з основних дослідників світу навколо і завдяки їй можна зрозуміти, що робити з цим світом далі. Може, така людина задає напрямок, а може, навіть, і дає пораду.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Dronny Darko у соцмережах:

https://www.facebook.com/dronnydarko/
https://dronnydarko.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/dronnydarko
https://twitter.com/DronnyDarko

Neformat.com.ua ©

1. Bioelectric Dive
2. Fractured Terra
3. Specimens
4. Noumenon

31.03.2020
31 березня 2020