Heinali й Андріана-Ярослава Саєнко виконали музику Гільдеґарди фон Бінґен

Сьогодні вийшов спільний альбом експериментального електронного проєкту Heinali й співачки Андріани-Ярослави Саєнко — "Гільдеґарда". Разом артисти виконали дві композиції містичної композиторки Гільдеґарди фон Бінґен, оздобивши їх власним почерком.
Музиканти Олег Шпудейко (Heinali) й Андріана-Ярослава Саєнко на свій лад виконали два твори святої Гільдеґарди фон Бінґен: "O Ignis Spiritus Paracliti" — присвяту Святому Духу, та "O Tu Suavissima Virga" — на честь Богородиці. Запис вібдувся наживо в абатстві Сільванес у Франції.
"Обидва твори виконано радикально повільніше, ніж зазвичай — вони розгортаються в часі й просторі. На вінілі композиції побудовано так, аби вони віддзеркалювали одна одну й могли звучати в будь-якому порядку. Андріана-Ярослава Саєнко підкреслює фізичну природу музики Гільдеґарди, звертаючись до автентичного українського народного співу — форми, яка вціліла попри спроби радянської окупації витіснити її", — ділиться Олег у пресрелізі з Neformat.
До цифрового видання лейблу Unsound як бонус-трек також додалася українська народна пісня "Зеленая Дубровонка", яку Андріана-Ярослава дещо осучаснила.
Вибір творчості Гільдеґарди фон Бінґен не випадковий. Її містичний досвід, відомий нині з різних джерел, відгукнувся всередині Олега внаслідок пережитої травматичної події:
"Коли російська ракета влучила в землю недалеко від моєї студії в Києві […] цей травматичний вибух звів мою суть до первісного стану. Не існувало нічого, крім жаху — такого, що, за Писанням, супроводжує появу ангелів, які звіщають: "Не бійся". Особа Гільдеґарди й її музика — це точка відліку, віддалене віддзеркалення, подібне до щита Персея, що відбивав Медузу. Вона дозволяє нам осмислювати, вивільняти й долати травматичний досвід війни.
Мій музичний підхід формується під впливом постійної практики переосмислення ранньої музики через модульний синтез. Я супроводжую палкий спів Андріани-Ярослави розтягнутими дроун-звуками, які також трапляються в середньовічній музиці. Дроуни чергуються з імпровізаціями: одна з них бере початок у середньовічній поліфонії, інша — працює з ідеєю взаємозамінності звуку й світла, відсилаючи як до видінь Гільдеґарди, так і до простору, в якому ми записували альбом", — додає Олег.
Для збереження правильної латинської вимови виконавці консультувалися з українськими професорами Мирославом та Олександрою Трофимуками.
Heinali — псевдонім українського композитора і виконавця Олега Шпудейка, який працює в основному в області електроакустики. Він самоук, який почав свої перші стилістично еклектичні експерименти у 2003 році. Його записані твори виходили на InjazeroRecords, Sony Interactive Entertainment, The Flenser, Fluttery, NEN, Paradigms та інших лейблах. Почути виконавця наживо можна як в Україні, так і за кордоном.
Heinali в мережі:
https://www.facebook.com/heinali
https://www.instagram.com/heinalimusic/
Фото обкладинки — надав лейбл для Neformat