Regina Collage — Mental Health (2019)

Як називають людину, що робить колажі? Мабуть, дизайнером. Якщо це звукові колажі, то це точно або діджей, або електронний музикант. Артист, ось! І цього разу мова піде саме про артистку — Регіну Железнякову. Під назвою Regina Collage на початку грудня минулого року вона випустила свій дебютний альбом "Mental Health".

Це не перша музична робота художниці та музикантки. Раніше Регіна грала у харківських гуртах City Of Me та nearr і досі грає у київському колективі H.Soror та львівському дуеті Produkty. Але все одно це дебют, бо сольник. При чому він не схожий на те, що раніше робила авторка в інших проєктах. Там-то вона грала на бас-гітарі, а тут вже є повноцінною та єдиною композиторкою всього релізу.

А вийшло в неї зробити ретровейв змішаний зі шматочками смутку та чогось взагалі з минулого. Деякі джерела пишуть, що це електро-синті-поп. Насправді, реліз вийшов трохи ширшим. Особливо, коли справа доходить до кінця. Остання композиція "M" зіграна з Ghost Cities – сольним проєктом саксофоніста H.Soror Миколи Лебедя. Раніше головною ідеєю виконавця була повна імпровізація. Тут, можливо, він теж вдався до такого прийому. Спойлер: трек різко обривається. Скажімо так — має відкритий фінал.

 

Є також на дебютнику деякі нотки від тріп-хопу. Хоча на сторінці релізу написано, що там є даунтемпо. Авторці, в будь-якому разі, видніше. Крім того, для Регіни цей реліз став своєрідним одкровенням.

"Цей альбом багато разів допомагав мені подолати тривогу, страх і смуток. Він мав на меті створити відчуття комфорту, який мені потрібен, і я дуже рада нарешті поділитися ним з вами", — написала вона у себе в передмові до "Mental Health".

Мабуть, не просто так його назва про душевне самопочуття. У цілому, навіть якщо брати назви, де виконавиця використовує слова на кшталт "сум" або "журба", реліз звучить по-доброму, не перевантажує мозок та віддає доволі світлі емоції. Наприклад, у "Anna S Saddest Song" або у "A Duty Of A Very Far Future". Майбутнє, так. Стало останнім часом багато кого лякати. Але цей альбом вийшов ще до смутних часів.

Якщо у когось буде бажання зробити сет з ретровейвних композицій, або взяти саундтрек до наївної фантастики у дусі 1980-х років, "Ментальне здоров’я" підійде до будь-яких варіантів. А ще робота Regina Collage вийшла дуже теплою. Все у стилістиці тих часів, коли ще не було мобільних телефонів, люди бігли дивитися багатосерійний сайєнс фікшн по телевізору, діти виходили пограти надворі у пінг-понг та футбол і десь грала перша електронщина на касетному магнітофоні.

Оформлення до свого релізу електронна композиторка створювала сама. Що не дивно для людини, яка є художницею. Регіна взяла свій старий колаж, який. на її погляд, найбільше підходить до концепції власного LP.

Regina Collage — це музичний проєкт художниці та дизайнерки Регіни Железнякової, учасниці гуртів H.Soror та Produkty, екс-басистки харківських гуртів City Of Me та nearr.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Regina Collage у соцмережах:

https://www.facebook.com/regina_collage-102390047915366
https://reginacollage.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/uni4nv95fzai

Neformat.com.ua ©

1. Intro
2. Curve
3. Anna S Saddest Song
4. Mashed Potatoes
5. Cassida Viridis
6. Promenade
7. Melolontha
8. A Duty Of A Very Far Future
9. Dolphin Death
10. M (feat. Ghost Cities)

01.12.2019
1 грудня 2019