Pree Tone вирушили у європейський тур з новим повноформатником
Столичний noise rock, shoegaze гурт днями представив свій восьмий повноформатний альбом "Heavier Than Usual" про час, у який ми з вами живемо. Музиканти відповіли на питання Неформату про цей реліз і не тільки.
Гурт виник на перетині революції та війни пізньою зимою 2014 року. На рахунку колективу чотири мініальбоми та чотири повноформатники, документальний фільм про подорож гурту до Ісландії, чимало живих виступів в Україні й багатий туровий досвід за кордоном.
На запитання відповідали гітарист L., ударник Vlad та вокаліст і басист Serzh.
— Коли та де ви писали цей альбом?
L: Цей реліз майже повністю записаний і спродюсований на нашій студії в Києві вже під час повномасштабної війни в нашій країні. З початку вторгнення я активно займався автоволонтерством між Львовом і Києвом, і коли вдавалось залишитись на декілька днів у столиці, ми збирались на сесії запису барабанів та басу у квітні-травні. Серед винятків: синтезатор на "Heavier Than Usual", який я записав у Червонограді, а також саксофон на "It's Getting Worse", який записав наш друг Микола Лебедь вже десь на студії у Німеччині у вільний час між благодійними концертами. З інтро на віолончелі для цього ж треку нам допомогла Ксеня Красноухова. Тож вперше на альбомі Pree Tone є запрошені музиканти, і це неймовірний досвід.
Останні пів року ми дуже активно працювали над записом та зведенням, а на мастеринг наші треки надіслали до Aidan Baker (Nadja) — той випадок коли вже за декілька днів затвердили фіналки. До речі, Aidan випадково відправив нам дещо сповільненні версії треків, які нам теж сподобались — більш дроновий еквівалент "Heavier Than Usual" вийде скоро на касетах як limited edition.
Vlad: Для мене цей запис був новим досвідом, бо це мій перший запис на барабанах, до цього я грав на басу. Те, що запис проводився на нашій студії, також для мене було в новинку — не потрібно було напрягатись з приводу часу чи апарату. Також вплинуло те, що запис почався після етапу звільнення північної частини України, і тому він і підготовка до нього дуже допомогла мені хоч частково повернутись на рейки минулого життя.
— Чи можете розкрити контекст назви альбому "Heavier Than Usual" — про що це для вас?
L: Тривога, терор, тиск — основні мотиви альбому, звісно, пов'язані з тим, що ми відчували у перші місяці війни, поки ЗСУ впевнено захищали нас, надихали та створювали можливість працювати над цим релізом. Більшість дублів на альбомі була записана під час повітряних тривог, тож час, у якому ми живемо, цілком сформував звучання цього релізу.
Vlad: Все стало важче, і далі буде гірше — це актуально зараз, і було актуально до війни. Але цей етап скінчиться.
Serzh: Капітально доволі все хлопчики описали, не хочеться якось це й псувати своїми п’ятьма копійчинами. Додам лишень, що мені завжди бачилось, що текст тут має бути про гігантів, їхнє таємне приховане життя всередині гір і спроби знайти своє місце у світі людей. А от перед записом, враховуючи нову реальність, я засумнівався. Тим не менш, в останній момент залишив старий текст і під час запису вокалу все так сильно візуалізував і відчув, що дуже полюбив своїх гігантиків. Сподіваюсь, і ви з ними затоваришуєте.
— Як війна вплинула на ваше життя та на творчість гурту?
Serzh: Окрім музики, я займаюсь журналістикою, і після 24 лютого всі сили та майже весь час були сфокусовані на цьому. Можливо, уперше в житті я відчув важливість і необхідність для людей своєї роботи. Прикро, що такою ціною. Але така специфіка — чим гірше все навколо, тим більше в тебе роботи й вона сильніше потрібна людям. Зізнаюсь чесно, багато чого іншого того дня для мене багато в чому померло, і до кінця так і не ожило. Зараз мені складно сформулювати своє відношення до музики загалом, і до своєї зокрема. Сподіваюсь, що відповіді на ці й багато інших питань дасть благодійний тур, у якому ми прямо зараз збираємо гроші на потреби ЗСУ.
— Привертає увагу стильна обкладинка. Хто її робив?
L: Обкладинку ми робили разом з Ганною Тихою. Елементи фактур і колажу робили декілька днів з клею, паперу, пір'я, сухарів, фарби, різних видів картонів і чого там тільки не було в цій важкій чорній хмарі.
— Які подальші творчі плани?
L: Прямо зараз ми їдемо у великий United Assistance Charity Tour на концерти у 5 країнах — зібрали класну команду артистів: Chillera (Україна), Mykola Lebed (Україна), Anatol (Польща), dj. flugvél og geimskip (Ісландія). З останньою артисткою, до речі, зовсім скоро буде спільній сингл — трек уже майже готовий. У турі будемо збирати кошти на рації для парамедиків у фонд Safe & Sound Ukraine, а також відправимо частину донейтів у фонд Musicians Defend Ukraine. Тож чекаємо всіх на концертах в Європі.
Pree Tone у мережі: